uśmiechnięte dzieci u logopedyCzym jest logopedia?

Logopedia to nauka skupiająca się na komunikacji językowej, jej przedmiotem jest mowa, czyli przekazywanie i odbiór informacji dla uzyskania porozumienia. Do podjęcia tej skomplikowanej umiejętności jaką jest mowa przygotowujemy się od okresu prenatalnego. Po przyjściu na świat dziecko od niemowlaka przechodzi przez różne charakterystyczne dla danego okresu etapy rozwoju mowy. Obserwując dzieci, począwszy od ich funkcji pobierania pokarmu, przez głużenie, gaworzenie, okres pojawiania się pierwszych dźwięków możemy wychwycić ewentualne nieprawidłowości, które wymagają korekty. W ramach działań logopedycznych, które Państwu oferuję znajdują się takie kompetencje jak:

  • ocena rozwoju mowy dziecka,
  • terapia opóźnionego rozwoju mowy,
  • diagnoza i terapia wad wymowy jak np: seplenienie, mowa bezdźwięczna, rotacyzm itp.,
  • terapia logopedyczna przy rozszczepach wargowo – podniebiennych.

Kiedy warto korzystać z pomocy logopedy?

Wczesna ocena wad wymowy dziecka i systematyczna praca z logopedą umożliwiają kształtowanie poprawnej wymowy. Odpowiednie komunikowanie się ma duże znaczenie zarówno dla dziecka, jego rodziców, jak i wpływa na późniejsze zawieranie kontaktów z rówieśnikami i innymi ludźmi. Wybierając pomoc doświadczonego logopedy bardzo szybko można rozpoznać problemy z wymową oraz wypracować skuteczny sposób ich usunięcia lub zmniejszenia wpływu na codzienne funkcjonowanie.

Zapraszamy do Prywatnego Gabinetu Fizjoterapii i Neurologopedii w Strzelcach Opolskich w województwie opolskim. Doświadczony logopeda mgr Justyna Polek zapewni profesjonalną pomoc dla dzieci i niemowląt.